Hakkında

Bora Tokgöz kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur. Yönetim-Organizasyon dalında İşletme master'ı yapmıştır. 3M, Bureau Veritas ve Borusan'da uzun süreli Pazarlama stajlarının ardından 2003 yılında kurucu ortak olarak Netiket Bilişim'i hayata geçirmiştir. 2008 yılına kadar Pazarlama Müdürü olarak görev yaptığı şirkette Akbank, THY, Tofaş, Tedaş ve McKinsey gibi pek çok firmayla bilişim projeleri yürütmüştür. Ayrıca, Türkiye'de halen 60 üniversite tarafından kullanılmakta olan Personel Yönetim yazılımının proje yöneticiliğini yapmıştır.

2009-2012 arasında Finansbank'ta Perakende Pazarlama'ya bağlı Sigorta Ürün ve Kampanya Yönetim birimi yöneticisi olarak çalışmıştır. Pazar ihtiyaçlarını belirleyerek müşterilere uygun ürünlerin geliştirilmesi, yenileme ve Internet şubeden satış projeleri, kampanya ve süreç yönetimi, IT ihtiyaçlarının tespiti ve projelendirilmesi konularında pazarlama odaklı çalışmalar yürütmüştür.

Banka sigortacılığı üzerine personel prim sistemini geliştirmiş ve bu model sektöre örnek oluşturmuştur. Bu yapının sağlıklı şekilde işlemesini yönetmiş; bölge yönetimi ve performans hedeflerinin tespiti konusunda çalışmalar yapmıştır. 2012'den 2016'ya kadar NN Hayat Emeklilik'te satış, kurumsal gelişim ve finans alanlarında çeşitli yöneticilik deneyimlerinden sonra tamamen eğitim faaliyetlerine odaklanmıştır.

SPK İleri Düzey lisans, EGM tarafından verilen Bireysel Emeklilik Aracılığı, Segem tarafından verilen sigorta acenteleri Teknik Personel eğitmenliği ve  Prince2 Proje Yönetimi lisans belgelerine sahiptir. Bugüne kadar 5.000'e yakın şirket çalışanına eğitimler vermiştir. Halen finans, blok zincir ve iş yaşamında etki yaratma üzerine eğitimler vermektedir. Özyeğin Üniversitesi'nde blok zincir, finans ve risk yönetimi dersleri de vermekte olan Bora Tokgöz, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yetkinlikler

  • 1. Finans ve Sigortacılık. Türkiye'nin önde gelen banka ve sigorta şirketlerindeki yöneticilik deneyimlerinin yanısıra, yurtdışında da sektörel çalışmalara katılmıştır. Halen Özyeğin Üniversitesi'nde finans dersleri vermektedir. 
  • 2. Etki yaratma eğitimleri. İş yaşamındaki deneyim ve araştırmalarının sonucunda olumlu etki yaratmanın faktörlerini ortaya koymuştur. Günlük yaşamda kolayca uygulanabilir bilgilerden oluşan "İş'in İncelikleri" kitabının yazarıdır.
  • 3. Konuşmacılık. Kurumsal ve akademik eğitimlerinde 1500'ün üzerinde katılımcıya hitap etmiştir. Kurumların amacına uygun şekilde hikayeleştirilmiş ilham verici konuşmalar yapmaktadır. 

Tüm eğitimler

Talep ve ihtiyaca göre özelleştirilir.

Her eğitimin bir amacı vardır. Eğitimlerin sonunda beklenen çıktıların alınabilmesi için içerikler, şirketlerin talep ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

İnteraktif iletişimle desteklenir.

Eğitim programları karşılıklı ve etkin bir iletişimin kolayca sağlanabilmesine, katılımcıların aktif olarak konuya dahil olmasına ve deneyim fırsatı bulmasına olanak sağlar.

Kurumsal gelişimi destekler.

Eğitimlerin şirket hedeflerine ve kurumsal gelişime doğrudan katkı sağlaması amaçlanır. Bu yüzden eğitim programları kurum yapısına uygun şekilde dizayn edilir.

Uygulanabilir bilgiler içerir.

Gerçek yaşamda uygulama alanı olmayan ve teoride kalan eğitimler verimli olamaz. Bu nedenle eğitimler, katılımcıların davranış biçimlerinde pozitif yönde değişim yaratır.

Son Haberler

tüm yayınlar