Öfke ve Stres Yönetimi Eğitimi

Eğitimin amacı

Öfke ve stres insani duygulardır. İş yaşamında mutlu olmak için öfkeyi yok etmek gerekmez. Önemli olan öfkeyi kontrol edebilmektir. Benzer şekilde sıfır stres de bir hedef değildir. Az miktarda ve kontrol edilebilir stres de başarı için gereklidir. Ancak kontrol edilememesi durumunda her iki duygu insana zarar verir. Hem iş hayatında, hem de özel yaşamda mutsuzluğa ve başarısızlığa neden olur.

"Öfke & stres yönetimi" eğitiminde katılımcıların öfke ve stresi kontrol edebilmenin kolay, uygulanabilir ve somut yollarını öğrenerek, günlük yaşamlarında rahatlıkla uygulayabileceği yöntemler geliştirmesi ve böylelikle hem kendi hayatlarında hem de çalışma ortamlarında pozitif bir fark yaratmaları amaçlanmaktadır.

Eğitimin içeriği

Öfke ve stres yönetimi eğitimi, benzerlerinden farklı olarak kavramsal bir içerik üzerine kurulmamıştır. Eğitim içeriği, öfke ve stresi etkin şekilde yönetebilmek için iş yaşamında kolayca uygulanabilecek teknikleri içerir.

  • Öfkeye karşı proaktif çözümler
  • Öfkeyi kontrol etme yöntemleri
  • Optimum kaygı düzeyini yakalama
  • Stresle başa çıkma yolları
  • Çevrenizdekilerin öfkesini kontrol etme teknikleri
  • Ekip stresini yönetme becerileri
  • Kolayca uygulanabilir nefes teknikleri

Eğitimin faydaları

Öfke ve stres yönetimi eğitimi, şirketlerde çalışan mutluluğunu artırmanın yanı sıra; çalışanların sağlık masraflarını, işe devamsızlığı ve çalışanların ayrılma oranını da azaltmaktadır. Bu eğitim ayrıca, Bu eğitim sayesinde çalışanların öfke ve stres yönetme becerileri gelişir ve bu da şirket içinde rastlanabilecek çatışma durumları karşısında çalışanların yapıcı yaklaşım sergilemesine ve doğabilecek olumsuz sonuçların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Eğitimden kimler faydalanabilir?

Başta stres düzeyi yüksek görevlerde çalışanlar olmak üzere her düzeyde çalışan bu eğitimden faydalanabilir.

Eğitim süresi

Öfke ve stres yönetimi eğitiminin önerilen süresi 1 gündür.