Sıkça Sorulan Sorular

Q?

Bora Tokgöz kimdir?

A.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur. Yönetim-Organizasyon dalında İşletme master'ı yapmıştır. 3M, Bureau Veritas ve Borusan'da uzun süreli Pazarlama stajlarının ardından 2003 yılında kurucu ortak olarak Netiket Bilişim'i hayata geçirmiştir. 2008 yılına kadar Pazarlama Müdürü olarak görev yaptığı şirkette Akbank,THY, Tofaş, Tedaş ve McKinsey gibi pek çok firmayla bilişim projeleri yürütmüştür. Ayrıca, Türkiye'de halen 45 üniversite tarafından kullanılmakta olan Personel Yönetim yazılımının proje yöneticiliğini yapmıştır.

2009-2012 arasında Finansbank'ta Perakende Pazarlama'ya bağlı Sigorta Ürün ve Kampanya Yönetim birimi yöneticisi olarak çalışmıştır. Pazar ihtiyaçlarını belirleyerek müşterilere uygun ürünlerin geliştirilmesi, yenileme ve Internet şubeden satış projeleri, kampanya ve süreç yönetimi, IT ihtiyaçlarının tespiti ve projelendirilmesi konularında pazarlama odaklı çalışmalar yürütmüştür.

Banka sigortacılığı üzerine personel prim sistemini geliştirmiş ve bu model sektöre örnek oluşturmuştur. Bu yapının sağlıklı şekilde işlemesini yönetmiş; bölge yönetimi ve performans hedeflerinin tespiti konusunda çalışmalar yapmıştır. 2012'den 2016'ya kadar NN Hayat Emeklilik'te satış, kurumsal gelişim ve finans alanlarında çeşitli yöneticilik deneyimlerinden sonra tamamen eğitim faaliyetlerine odaklanmıştır.

Segem tarafından verilen sigorta acenteleri Teknik Personel eğitmenliği, EGM tarafından verilen Bireysel Emeklilik Aracılığı ve SPK İleri Düzey lisans belgelerine sahiptir. Banka sigortacılığıyla ve bireysel emeklilik ile ilgili 1000'e yakın banka çalışanına eğitim vermiştir. Halen "Sigortacılık & Finans" ile "Etki Yaratma" alanlarında eğitimler vermektedir. Özyeğin Üniversitesi'nde finans dersleri de vermekte olan Bora Tokgöz, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Q?

Hangi konularda eğitim veriyorsunuz?

A.

"Finans & Sigortacılık" ile "İş Yaşamında Etki Yaratma" olmak üzere 2 temel alanda eğitimler düzenliyorum. Birinci bölümde: blok zincir ve kripto paralar, banka sigortacılığı, sigorta pazarlama ve BES aracılık lisanslama eğitimleriyle birlikte; kişisel finans yönetimi, finansçı olmayanlar için finans ve her düzeyde SPL lisans sınav eğitimleri bulunurken, ikinci bölümde etki yaratmanın arka odası, yazılı iletişimin incelikleri, sözlü iletişimin incelikleri, etkili sunum teknikleri, toplantı yönetimi, zaman yönetimi, iknanın incelikleri, motivasyon, stres ve öfke yönetimi konularında eğitim programları yer alıyor.

Q?

Eğitimlerden kimler faydalanabilir?

A.

Düzenlenen eğitimlerin büyük bölümü kurumlara yöneliktir. Ancak, açık eğitimlere ilgili konuda kendini geliştirmek isteyen herkes katılabilir. Finans, sigortacılık, eğitim, telekomünikasyon, perakende ve inşaat gibi farklı sektörlerde hizmet veren özel şirket çalışanlarının yanısıra, devlet kurumları, belediyeler ve dernek çalışanları da eğitimlerden yararlanabilmektedir.

Q?

Eğitimler kurumların ihtiyaçlarına göre özelleştiriliyor mu?

A.

Eğitimlerden en üst düzeyde fayda sağlanabilmesi için tüm eğitim programlarının kişiye, kuruma ve ihtiyaca göre özelleştirilmesi esastır. Bu hedef doğrultusunda eğitimler öncesinde kurumların ilgili birimleriyle görüşülerek eğitimle ilgili beklentiler dikkate alınır ve eğitim programlarında gerekli güncellemeler yapılır.

Q?

İngilizce eğitimler veriyor musunuz?

A.

Tüm eğitimleri talep doğrultusunda İngilizce olarak da düzenliyorum.

Q?

İstanbul dışında eğitim veriyor musunuz?

A.

Eğitim tutkusu şehirlerle sınırlandırılabilecek bir şey değil. Bu nedenle Türkiye'nin tüm şehirlerinde eğitimler verebildiğim gibi, yurtdışında da gerek eğitim, gerekse de konuşmacı olarak etkinliklere katılıyorum.

Q?

Eğitimler hakkında nasıl fiyat bilgisi alabilirim?

A.

Talep ettiğiniz eğitim hakkında bora@boratokgoz.com adresine detayları içeren bir mail atarak ya da 0532.6214846 no'lu telefondan iletişime geçerek fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.